JMK325BJ106KF-T
Taiyo Yuden
Product No:
JMK325BJ106KF-T
Description:
CAP CER 10UF 6.3V X5R 1210
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Features -
Tolerance ±10%
Lead Style -
Capacitance 10 µF
Applications SMPS Filtering
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Product Status Obsolete
Thickness (Max) 0.049" (1.25mm)
Voltage - Rated 6.3V
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Base Product Number JMK325B
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 85°C