JMK325BJ476MN-T
Taiyo Yuden
Product No:
JMK325BJ476MN-T
Manufacturer:
Taiyo Yuden
Description:
CAP CER 47UF 6.3V X5R 1210
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 2030
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Mfr Taiyo Yuden
Series M
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Features -
Tolerance ±20%
Lead Style -
Capacitance 47 µF
Applications SMPS Filtering
Lead Spacing -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Product Status Not For New Designs
Thickness (Max) 0.083" (2.10mm)
Voltage - Rated 6.3V
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Base Product Number JMK325B
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 85°C