JMK325E826ZN-T
Taiyo Yuden
Product No:
JMK325E826ZN-T
Description:
CAP CER 82UF 6.3V Y5U 1210
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Features -
Tolerance -20%, +80%
Lead Style -
Capacitance 82 µF
Applications General Purpose
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Product Status Obsolete
Thickness (Max) 0.083" (2.10mm)
Voltage - Rated 6.3V
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Base Product Number JMK325E
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -30°C ~ 85°C