Home / White LED Lighting / JR5050BWT-K-H30EK0000-N0000001
JR5050BWT-K-H30EK0000-N0000001
CreeLED, Inc.
Product No:
JR5050BWT-K-H30EK0000-N0000001
Description:
JR5050B 30V K CLASS (5W)
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 2000
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Series J
CCT (K) 3000K 3-Step MacAdam Ellipse
Package Tape & Reel (TR)
Current - Max 1A
Mounting Type Surface Mount
Viewing Angle 120°
Current - Test 400mA
Package / Case 2020 (5050 Metric)
Product Status Active
Size / Dimension 0.197" L x 0.204" W (5.00mm x 5.18mm)
Height - Seated (Max) 0.035" (0.90mm)
Supplier Device Package 2020
CRI (Color Rendering Index) 80
Flux @ 25°C, Current - Test -
Flux @ 85°C, Current - Test -
Lumens/Watt @ Current - Test -
Voltage - Forward (Vf) (Typ) -
Thermal Resistance of Package 2.6°C/W