Home / Circuit Breakers / JRE-3-1REC4-62-7-B3-125-A
JRE-3-1REC4-62-7-B3-125-A
Sensata-Airpax
Product No:
JRE-3-1REC4-62-7-B3-125-A
Manufacturer:
Sensata-Airpax
Description:
CIR BRKR MAG-HYDR 125A 480VAC
User Guide
Mfr Sensata-Airpax
Series JRE
Package Bulk
Breaker Type Magnetic (Hydraulic Delay)
Illumination -
Actuator Type Lever
Mounting Type Panel Mount
Product Status Active
Number of Poles 3
Base Product Number JRE-3-1REC4
Voltage Rating - AC 480 V
Current Rating (Amps) 125A