Home / RF Amplifiers / JS2-00100100-10-10P
JS2-00100100-10-10P
L3 Narda-MITEQ
Product No:
JS2-00100100-10-10P
Manufacturer:
L3 Narda-MITEQ
Package:
Module
Batch:
Datasheet:
Description:
IC RF AMP GPS 100MHZ-1GHZ MODULE
User Guide
Mfr L3 Narda-MITEQ
Gain 35dB
P1dB 10dBm
Series JS
Package Box
RF Type General Purpose
Frequency 100MHz ~ 1GHz
Noise Figure 1dB
Package / Case Module
Product Status Active
Test Frequency 100MHz ~ 1GHz
Current - Supply 250mA
Voltage - Supply 15V