Home / RF Amplifiers / JS2-00100200-11-10P
JS2-00100200-11-10P
L3 Narda-MITEQ
Product No:
JS2-00100200-11-10P
Description:
IC RF AMP GPS 100MHZ-2GHZ MODULE
User Guide
Mfr L3 Narda-MITEQ
Gain 35dB
P1dB 10dBm
RF Type General Purpose
Frequency 100MHz ~ 2GHz
Noise Figure 1.1dB
Package / Case Module
Product Status Active
Test Frequency 100MHz ~ 2GHz
Current - Supply 195mA
Voltage - Supply 15V