Home / RF Amplifiers / JS2-00100600-16-8P
JS2-00100600-16-8P
L3 Narda-MITEQ
Product No:
JS2-00100600-16-8P
Description:
IC RF AMP GPS 100MHZ-6GHZ MODULE
User Guide
Mfr L3 Narda-MITEQ
Gain 24dB
P1dB 8dBm
RF Type General Purpose
Frequency 100MHz ~ 6GHz
Noise Figure 1.6dB
Package / Case Module
Product Status Active
Test Frequency 100MHz ~ 6GHz
Current - Supply 175mA
Voltage - Supply 15V