Home / RF Amplifiers / JS2-01500160-09-10P
JS2-01500160-09-10P
L3 Narda-MITEQ
Product No:
JS2-01500160-09-10P
Manufacturer:
L3 Narda-MITEQ
Package:
Module
Batch:
Datasheet:
Description:
IC RF AMP GPS 1.5GHZ-1.6GHZ MOD
User Guide
Mfr L3 Narda-MITEQ
Gain 35dB
P1dB 10dBm
Series JS
Package Box
RF Type General Purpose
Frequency 1.5GHz ~ 1.6GHz
Noise Figure 0.9dB
Package / Case Module
Product Status Active
Test Frequency 1.5GHz ~ 1.6GHz
Current - Supply 225mA
Voltage - Supply 15V