Home / RF Amplifiers / JS2-01500180-09-10P
JS2-01500180-09-10P
L3 Narda-MITEQ
Product No:
JS2-01500180-09-10P
Description:
IC RF AMP GPS 1.5GHZ-1.8GHZ MOD
User Guide
Mfr L3 Narda-MITEQ
Gain 34dB
RF Type General Purpose
Frequency 1.5GHz ~ 1.8GHz
Noise Figure 0.9dB
Package / Case Module
Product Status Active
Test Frequency 1.5GHz ~ 1.8GHz
Current - Supply 225mA
Voltage - Supply 15V