Home / RF Amplifiers / JS2-07250775-11-10P
JS2-07250775-11-10P
L3 Narda-MITEQ
Product No:
JS2-07250775-11-10P
Manufacturer:
L3 Narda-MITEQ
Package:
Module
Batch:
Datasheet:
Description:
IC AMP GPS 7.25GHZ-7.75GHZ MOD
User Guide
Mfr L3 Narda-MITEQ
Gain 25dB
P1dB 10dBm
Series JS
Package Box
RF Type General Purpose
Frequency 7.25GHz ~ 7.75GHz
Noise Figure 1.1dB
Package / Case Module
Product Status Active
Test Frequency 7.25GHz ~ 7.75GHz
Current - Supply 195mA
Voltage - Supply 15V