Home / Memory / JS28F512P33TFA
JS28F512P33TFA
Micron Technology Inc.
Product No:
JS28F512P33TFA
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 56-TFSOP (0.724", 18.40mm Width)
Product Status Obsolete
Clock Frequency 40 MHz
Memory Interface Parallel
Voltage - Supply 2.3V ~ 3.6V
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)