Home / RF Amplifiers / JS3-00101800-65-15P
JS3-00101800-65-15P
L3 Narda-MITEQ
Product No:
JS3-00101800-65-15P
Manufacturer:
L3 Narda-MITEQ
Package:
Module
Batch:
Datasheet:
Description:
IC RF AMP GPS 100MHZ-18GHZ MOD
User Guide
Mfr L3 Narda-MITEQ
Gain 27dB
P1dB 15dBm
Series JS
Package Box
RF Type General Purpose
Frequency 100MHz ~ 18GHz
Noise Figure 6.5dB
Package / Case Module
Product Status Active
Test Frequency 100MHz ~ 18GHz
Current - Supply 350mA
Voltage - Supply 15V