Home / RF Amplifiers / JS3-00102000-65-15P
JS3-00102000-65-15P
L3 Narda-MITEQ
Product No:
JS3-00102000-65-15P
Description:
IC RF AMP GPS 100MHZ-20GHZ MOD
User Guide
Mfr L3 Narda-MITEQ
Gain 27dB
P1dB 15dBm
RF Type General Purpose
Frequency 100MHz ~ 20GHz
Noise Figure 6.5dB
Package / Case Module
Product Status Active
Test Frequency 100MHz ~ 20GHz
Current - Supply 350mA
Voltage - Supply 15V