Home / RF Amplifiers / JS4-08001200-14-10P
JS4-08001200-14-10P
L3 Narda-MITEQ
Product No:
JS4-08001200-14-10P
Manufacturer:
L3 Narda-MITEQ
Package:
Module
Batch:
Datasheet:
Description:
IC RF AMP GPS 8GHZ-12GHZ MODULE
User Guide
Mfr L3 Narda-MITEQ
Gain 35dB
P1dB 10dBm
Series JS
Package Box
RF Type General Purpose
Frequency 8GHz ~ 12GHz
Noise Figure 1.4dB
Package / Case Module
Product Status Active
Test Frequency 8GHz ~ 12GHz
Current - Supply 200mA
Voltage - Supply 15V