Home / RF Amplifiers / JS4-30004000-30-8P
JS4-30004000-30-8P
L3 Narda-MITEQ
Product No:
JS4-30004000-30-8P
Description:
IC RF AMP GPS 30GHZ-40GHZ MODULE
User Guide
Mfr L3 Narda-MITEQ
Gain 24dB
P1dB 8dBm
RF Type General Purpose
Frequency 30GHz ~ 40GHz
Noise Figure 3dB
Package / Case Module
Product Status Active
Test Frequency 30GHz ~ 40GHz
Current - Supply 200mA
Voltage - Supply 15V