Home / RF Amplifiers / JS4-32003600-27-8P
JS4-32003600-27-8P
L3 Narda-MITEQ
Product No:
JS4-32003600-27-8P
Manufacturer:
L3 Narda-MITEQ
Package:
Module
Batch:
Datasheet:
Description:
IC RF AMP GPS 32GHZ-36GHZ MODULE
User Guide
Mfr L3 Narda-MITEQ
Gain 28dB
P1dB 8dBm
Series JS
Package Box
RF Type General Purpose
Frequency 32GHz ~ 36GHz
Noise Figure 2.7dB
Package / Case Module
Product Status Active
Test Frequency 32GHz ~ 36GHz
Current - Supply 200mA
Voltage - Supply 15V