Home / RF Amplifiers / JS41-00101500-27-10P
JS41-00101500-27-10P
L3 Narda-MITEQ
Product No:
JS41-00101500-27-10P
Manufacturer:
L3 Narda-MITEQ
Package:
Module
Batch:
Datasheet:
Description:
IC RF AMP GPS 100MHZ-15GHZ MOD
User Guide
Mfr L3 Narda-MITEQ
Gain 40dB
P1dB 10dBm
Series JS
Package Box
RF Type General Purpose
Frequency 100MHz ~ 15GHz
Noise Figure 2.7dB
Package / Case Module
Product Status Active
Test Frequency 100MHz ~ 15GHz
Current - Supply 295mA
Voltage - Supply 15V