Home / RF Amplifiers / JS41-06001800-18-8P
JS41-06001800-18-8P
L3 Narda-MITEQ
Product No:
JS41-06001800-18-8P
Description:
IC RF AMP GPS 6GHZ-18GHZ MODULE
User Guide
Mfr L3 Narda-MITEQ
Gain 40dB
P1dB 8dBm
RF Type General Purpose
Frequency 6GHz ~ 18GHz
Noise Figure 1.8dB
Package / Case Module
Product Status Active
Test Frequency 6GHz ~ 18GHz
Current - Supply 250mA
Voltage - Supply 15V