Home / RF Amplifiers / JS42-18004000-40-5P
JS42-18004000-40-5P
L3 Narda-MITEQ
Product No:
JS42-18004000-40-5P
Description:
IC RF AMP GPS 18GHZ-40GHZ MODULE
User Guide
Mfr L3 Narda-MITEQ
Gain 35dB
P1dB 5dBm
RF Type General Purpose
Frequency 18GHz ~ 40GHz
Noise Figure 4dB
Package / Case Module
Product Status Active
Test Frequency 18GHz ~ 40GHz
Current - Supply 300mA
Voltage - Supply 15V