Home / RF Amplifiers / JS42-26004000-40-5P
JS42-26004000-40-5P
L3 Narda-MITEQ
Product No:
JS42-26004000-40-5P
Manufacturer:
L3 Narda-MITEQ
Package:
Module
Batch:
Datasheet:
Description:
IC RF AMP GPS 26GHZ-40GHZ MODULE
User Guide
Mfr L3 Narda-MITEQ
Gain 37dB
P1dB 5dBm
Series JS
Package Box
RF Type General Purpose
Frequency 26GHz ~ 40GHz
Noise Figure 4dB
Package / Case Module
Product Status Active
Test Frequency 26GHz ~ 40GHz
Current - Supply 300mA
Voltage - Supply 15V