Home / RF Amplifiers / JSMF3-02K150-30-10P
JSMF3-02K150-30-10P
L3 Narda-MITEQ
Product No:
JSMF3-02K150-30-10P
Manufacturer:
L3 Narda-MITEQ
Package:
Module
Batch:
Datasheet:
Description:
IC RF AMP GPS 3GHZ-15GHZ MODULE
User Guide
Mfr L3 Narda-MITEQ
Gain 23dB
P1dB 10dBm
Series JS
Package Box
RF Type General Purpose
Frequency 3GHz ~ 15GHz
Noise Figure 3.2dB
Package / Case Module
Product Status Active
Test Frequency 3GHz ~ 15GHz
Current - Supply 200mA
Voltage - Supply 15V