Home / Circuit Breakers / JTEP-2-1-53-1-F1-400
JTEP-2-1-53-1-F1-400
Sensata-Airpax
Product No:
JTEP-2-1-53-1-F1-400
Description:
CIR BRKR MAG-HYDR 400A 65VDC
User Guide
Mfr Sensata-Airpax
Series JTEP
Product Status Active
Number of Poles 2
Base Product Number JTEP-2-1-53
Voltage Rating - DC 65 V
Current Rating (Amps) 400A