Home / Circuit Breakers / JTMP-2-1REC4-52-1-F1-400-S
JTMP-2-1REC4-52-1-F1-400-S
Sensata-Airpax
Product No:
JTMP-2-1REC4-52-1-F1-400-S
Manufacturer:
Sensata-Airpax
Description:
CIR BRKR MAG-HYDR 400A 65VDC
User Guide
Mfr Sensata-Airpax
Series JTMP
Package Bulk
Breaker Type Magnetic (Hydraulic Delay)
Illumination -
Actuator Type Lever
Mounting Type Panel Mount
Product Status Active
Number of Poles 2
Base Product Number JTMP-2-1REC4
Voltage Rating - DC 65 V
Current Rating (Amps) 400A