K103K15X7RF5TH5V
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Product No:
K103K15X7RF5TH5V
Description:
CAP CER 10000PF 50V X7R RADIAL
Package Tape & Reel (TR)
Ratings AEC-Q200
Features -
Tolerance ±10%
Lead Style Formed Leads
Capacitance 10000 pF
Applications Automotive
Failure Rate -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Mounting Type Through Hole
Package / Case Radial
Product Status Obsolete
Thickness (Max) -
Voltage - Rated 50V
Size / Dimension 0.157" L x 0.102" W (4.00mm x 2.60mm)
Height - Seated (Max) 0.260" (6.60mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C