K103K15X7RF5TK2
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Product No:
K103K15X7RF5TK2
Description:
CAP CER 10000PF 50V X7R RADIAL
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 35505
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Features -
Tolerance ±10%
Lead Style Formed Leads - Kinked
Capacitance 10000 pF
Applications General Purpose
Failure Rate -
Lead Spacing 0.098" (2.50mm)
Thickness (Max) -
Voltage - Rated 50V
Size / Dimension 0.157" L x 0.102" W (4.00mm x 2.60mm)
Height - Seated (Max) 0.295" (7.50mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C