K104M10X7RF5UH5
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Product No:
K104M10X7RF5UH5
Description:
CAP CER 0.1UF 50V X7R RADIAL
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 19845
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Series Mono-Kap™ K
Package Cut Tape (CT)
Ratings -
Features -
Tolerance ±20%
Lead Style Formed Leads
Capacitance 0.1 µF
Applications General Purpose
Failure Rate -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Mounting Type Through Hole
Package / Case Radial
Product Status Active
Thickness (Max) -
Voltage - Rated 50V
Size / Dimension 0.142" L x 0.091" W (3.60mm x 2.30mm)
Height - Seated (Max) 0.244" (6.20mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C