K104Z15Y5VF53L2
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Product No:
K104Z15Y5VF53L2
Description:
CAP CER 0.1UF 50V Y5V RADIAL
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 28953
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Series Mono-Kap™ K
Package Bulk
Ratings -
Features -
Tolerance -20%, +80%
Lead Style Straight
Capacitance 0.1 µF
Applications General Purpose
Failure Rate -
Lead Spacing 0.098" (2.50mm)
Mounting Type Through Hole
Package / Case Radial
Product Status Last Time Buy
Thickness (Max) -
Voltage - Rated 50V
Size / Dimension 0.157" L x 0.102" W (4.00mm x 2.60mm)
Height - Seated (Max) 0.220" (5.60mm)
Operating Temperature -30°C ~ 85°C