K1CL0C-P04LCC0-1500
ODU
Product No:
K1CL0C-P04LCC0-1500
Description:
CONN RCPT FMALE 4P GOLD SLDR CUP
Shell Finish Chrome over Nickel
Cable Opening 0.039" ~ 0.059" (1.00mm ~ 1.50mm)
Base Product Number K1CL0C-P
Number of Positions 4
Shell Size - Insert 00
Current Rating (Amps) 4A
Operating Temperature -40°C ~ 120°C