K21F1C-P06LFG0-300S
ODU
Product No:
K21F1C-P06LFG0-300S
Description:
ODU MINI-SNAP INLINE RECEPTACLE,
Features Backshell, Strain Relief
Shielding Unshielded
Shell Finish Chrome over Nickel
Cable Opening 0.098" ~ 0.118" (2.50mm ~ 3.00mm)
Shell Material Brass
Voltage Rating 333V
Base Product Number K21F1C-P
Number of Positions 6
Shell Size - Insert 1
Current Rating (Amps) 7.5A
Operating Temperature -40°C ~ 120°C