K21F1C-P06LFG0-350S
ODU
Product No:
K21F1C-P06LFG0-350S
Description:
ODU MINI-SNAP INLINE RECEPTACLE,
Features Backshell, Strain Relief
Shielding Unshielded
Shell Finish Chrome over Nickel
Cable Opening 0.118" ~ 0.138" (3.00mm ~ 3.50mm)
Shell Material Brass
Voltage Rating 333V
Base Product Number K21F1C-P
Number of Positions 6
Shell Size - Insert 1
Current Rating (Amps) 7.5A
Operating Temperature -40°C ~ 120°C