K21F1C-P07LFG0-150S
ODU
Product No:
K21F1C-P07LFG0-150S
Description:
ODU MINI-SNAP INLINE RECEPTACLE,
Features Backshell, Strain Relief
Shielding Unshielded
Shell Finish Chrome over Nickel
Cable Opening 0.039" ~ 0.059" (1.00mm ~ 1.50mm)
Shell Material Brass
Voltage Rating 333V
Base Product Number K21F1C-P
Number of Positions 7
Shell Size - Insert 1
Current Rating (Amps) 7.5A
Operating Temperature -40°C ~ 120°C