K21K0C-P03LPH0-200S
ODU
Product No:
K21K0C-P03LPH0-200S
Description:
CONN RCPT FMALE 3P GOLD SLDR CUP
Shell Finish Chrome over Nickel
Cable Opening 0.059" ~ 0.079" (1.50mm ~ 2.00mm)
Base Product Number K21K0C-P
Number of Positions 3
Shell Size - Insert 1
Current Rating (Amps) 12A
Operating Temperature -40°C ~ 120°C