K21K0C-P04LJG0-300S
ODU
Product No:
K21K0C-P04LJG0-300S
Description:
CONN RCPT FMALE 4P GOLD SLDR CUP
Shell Finish Chrome over Nickel
Cable Opening 0.098" ~ 0.118" (2.50mm ~ 3.00mm)
Base Product Number K21K0C-P
Number of Positions 4
Shell Size - Insert 1
Current Rating (Amps) 7.5A
Operating Temperature -40°C ~ 120°C