K21K0C-P05LJG0-150S
ODU
Product No:
K21K0C-P05LJG0-150S
Description:
CONN RCPT FMALE 5P GOLD SLDR CUP
Shell Finish Chrome over Nickel
Cable Opening 0.039" ~ 0.059" (1.00mm ~ 1.50mm)
Base Product Number K21K0C-P
Number of Positions 5
Shell Size - Insert 1
Current Rating (Amps) 7.5A
Operating Temperature -40°C ~ 120°C