K223M15X7RH53L2
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Product No:
K223M15X7RH53L2
Description:
CAP CER 0.022UF 100V X7R RADIAL
User Guide
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Series Mono-Kap™ K
Package Bulk
Ratings -
Features -
Tolerance ±20%
Lead Style Straight
Capacitance 0.022 µF
Applications General Purpose
Failure Rate -
Lead Spacing 0.098" (2.50mm)
Mounting Type Through Hole
Package / Case Radial
Product Status Active
Thickness (Max) -
Voltage - Rated 100V
Size / Dimension 0.157" L x 0.102" W (4.00mm x 2.60mm)
Height - Seated (Max) 0.220" (5.60mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C