K23K0C-P16LJG0-650S
ODU
Product No:
K23K0C-P16LJG0-650S
Shell Finish Chrome
Cable Opening 0.236" ~ 0.256" (6.00mm ~ 6.50mm)
Number of Positions 16
Shell Size - Insert 3
Current Rating (Amps) 7.5A
Operating Temperature -40°C ~ 120°C