K23K0C-P16LJG0-900S
ODU
Product No:
K23K0C-P16LJG0-900S
Shell Finish Chrome
Cable Opening 0.335" ~ 0.354" (8.50mm ~ 9.00mm)
Number of Positions 16
Shell Size - Insert 3
Current Rating (Amps) 7.5A
Operating Temperature -40°C ~ 120°C