K30F1C-P02LJG0-4500
ODU
Product No:
K30F1C-P02LJG0-4500
Shell Finish Chrome over Nickel
Cable Opening 0.157" ~ 0.177" (4.00mm ~ 4.50mm)
Shell Material Brass
Voltage Rating 500V
Shell Size - Insert 0
Current Rating (Amps) 7.5A
Operating Temperature -40°C ~ 120°C