K331K15C0GH5TH5
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Product No:
K331K15C0GH5TH5
Description:
CAP CER 330PF 100V C0G/NP0 RAD
Series Mono-Kap™ K
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Features -
Tolerance ±10%
Lead Style Formed Leads
Capacitance 330 pF
Applications General Purpose
Failure Rate -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Thickness (Max) -
Voltage - Rated 100V
Size / Dimension 0.157" L x 0.102" W (4.00mm x 2.60mm)
Height - Seated (Max) 0.260" (6.60mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C