K333K20X7RK5TL2
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Product No:
K333K20X7RK5TL2
Description:
CAP CER 0.033UF 200V X7R RADIAL
Series Mono-Kap™ K
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Features -
Tolerance ±10%
Lead Style Straight
Capacitance 0.033 µF
Applications General Purpose
Failure Rate -
Lead Spacing 0.098" (2.50mm)
Thickness (Max) -
Voltage - Rated 200V
Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) 0.260" (6.60mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C