K392M10X7RF5UH5
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Product No:
K392M10X7RF5UH5
Description:
CAP CER 3900PF 50V X7R RADIAL
Series Mono-Kap™ K
Package Tape & Box (TB)
Ratings -
Features -
Tolerance ±20%
Lead Style Formed Leads
Capacitance 3900 pF
Applications General Purpose
Failure Rate -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Thickness (Max) -
Voltage - Rated 50V
Size / Dimension 0.142" L x 0.091" W (3.60mm x 2.30mm)
Height - Seated (Max) 0.244" (6.20mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C