K471J15C0GH53H5H
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Product No:
K471J15C0GH53H5H
Description:
CAP CER 470PF 100V C0G RADIAL
User Guide
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Series HOTcap®
Package Bulk
Ratings AEC-Q200
Features -
Tolerance ±5%
Lead Style Formed Leads
Capacitance 470 pF
Applications Automotive
Failure Rate -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Thickness (Max) -
Voltage - Rated 100V
Size / Dimension 0.157" L x 0.102" W (4.00mm x 2.60mm)
Height - Seated (Max) 0.260" (6.60mm)
Operating Temperature -55°C ~ 175°C