K471K10X7RF5TL2
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Product No:
K471K10X7RF5TL2
Description:
CAP CER 470PF 50V X7R RADIAL
User Guide
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Series Mono-Kap™ K
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Features -
Tolerance ±10%
Lead Style Straight
Capacitance 470 pF
Applications General Purpose
Failure Rate -
Lead Spacing 0.098" (2.50mm)
Mounting Type Through Hole
Package / Case Radial
Product Status Active
Thickness (Max) -
Voltage - Rated 50V
Size / Dimension 0.142" L x 0.091" W (3.60mm x 2.30mm)
Height - Seated (Max) 0.205" (5.20mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C