K472J20C0GH63H5H
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Product No:
K472J20C0GH63H5H
Description:
CAP CER 4700PF 100V C0G RADIAL
User Guide
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Series HOTcap®
Package Bulk
Ratings AEC-Q200
Features -
Tolerance ±5%
Lead Style Formed Leads
Capacitance 4700 pF
Applications Automotive
Failure Rate -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Thickness (Max) -
Voltage - Rated 100V
Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) 0.299" (7.60mm)
Operating Temperature -55°C ~ 175°C