K472K15X7RF5TK2
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Product No:
K472K15X7RF5TK2
Description:
CAP CER 4700PF 50V X7R RADIAL
Series Mono-Kap™ K
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Features -
Tolerance ±10%
Lead Style Formed Leads - Kinked
Capacitance 4700 pF
Applications General Purpose
Failure Rate -
Lead Spacing 0.098" (2.50mm)
Thickness (Max) -
Voltage - Rated 50V
Size / Dimension 0.157" L x 0.102" W (4.00mm x 2.60mm)
Height - Seated (Max) 0.295" (7.50mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C