K472K20C0GH53H5
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Product No:
K472K20C0GH53H5
Description:
CAP CER 4700PF 100V C0G/NP0 RAD
Series Mono-Kap™ K
Package Bulk
Ratings -
Features -
Tolerance ±10%
Lead Style Formed Leads
Capacitance 4700 pF
Applications General Purpose
Failure Rate -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Thickness (Max) -
Voltage - Rated 100V
Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) 0.299" (7.60mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C