K680K10C0GH53H5
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Product No:
K680K10C0GH53H5
Description:
CAP CER 68PF 100V C0G/NP0 RADIAL
User Guide
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Series Mono-Kap™ K
Package Bulk
Ratings -
Features -
Tolerance ±10%
Lead Style Formed Leads
Capacitance 68 pF
Applications General Purpose
Failure Rate -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Mounting Type Through Hole
Package / Case Radial
Product Status Active
Thickness (Max) -
Voltage - Rated 100V
Size / Dimension 0.142" L x 0.091" W (3.60mm x 2.30mm)
Height - Seated (Max) 0.244" (6.20mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C