K680K15C0GF53H5
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Product No:
K680K15C0GF53H5
Description:
CAP CER 68PF 50V C0G/NP0 RADIAL
Series Mono-Kap™ K
Package Bulk
Ratings -
Features -
Tolerance ±10%
Lead Style Formed Leads
Capacitance 68 pF
Applications General Purpose
Failure Rate -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Thickness (Max) -
Voltage - Rated 50V
Size / Dimension 0.157" L x 0.102" W (4.00mm x 2.60mm)
Height - Seated (Max) 0.260" (6.60mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C