K822M15X7RH5UH5
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Product No:
K822M15X7RH5UH5
Description:
CAP CER 8200PF 100V X7R RADIAL
Series Mono-Kap™ K
Package Tape & Box (TB)
Ratings -
Features -
Tolerance ±20%
Lead Style Formed Leads
Capacitance 8200 pF
Applications General Purpose
Failure Rate -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Thickness (Max) -
Voltage - Rated 100V
Size / Dimension 0.157" L x 0.102" W (4.00mm x 2.60mm)
Height - Seated (Max) 0.260" (6.60mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C